آموزشی ترانسمیتر فشار

استفاده از ترانسمیتر اختلاف فشار اندازه گیری مایعات

ترانسمیتر اختلاف فشار اندازه گیری مایعات

ترانسمیتر اختلاف فشار اندازه گیری مایعات را که شیوه ای نوین در اندازه گیری سطح مایعات است و برای محفظه ها و مخازن مختلف مورد استفاده قرار می گیرد را در این پست به همراه تصاویر مورد بررسی قرار می دهیم.

ترانسمیتر اختلاف فشار برای اندازه گیری فشار قبل و بعد از برخورد سیال با مواردی مانند فیلتر یا پمپ طراحی شده است.

تولید کنندگان روش های گوناگونی برای اندازه گیری سطح مایعات عرضه را روانه بازار کرده اند به عنوان مثال برای مخازن بسته، اپراتورها معمولاً ترانسمیتر اختلاف فشار  را انتخاب می کنند.
این یک روش اثبات شده است ، به ویژه هنگامی که دستگاه اندازه گیری نباید در رسانه ها غوطه ور شود ، مانند مخازن که دارای چرخ آسیاب هستند یا مواد تهاجمی مانند اسید ها را در خود نگه می دارند.
اما ، اگر فرآیند به دقت بالایی نیاز داشته باشد ، این روش اندازه گیری سطح با محدودیت های رو به رو می شود.

بیایید نگاهی به یک ترانسمیتر اختلاف فشار و چگونگی اندازه گیری سطح مایع به کمک این ابزار فشار بیندازیم.

ترانسمیتر اختلاف فشار چه کاری انجام می دهند؟

ترانسمیتر اختلاف فشار برای استفاده در خط لوله ها برای اندازه گیری فشار قبل و بعد از برخورد مایع با فیلتر، پمپ یا جریان قطع جریان دیگر طراحی شده است.
تراسمیتر های اختلاف فشار  استاندارد با دو اتصال فرآیند تنظیم شده در کنار هم برای اندازه گیری افت فشار (d) بین نقاط بالاتر و پایین (به ترتیب ، در H و L ) ساخته شده است.ترانسمیترهای اختلاف فشار کلاسیک همچنین می توانند سرعت جریان را اندازه گیری کنند.

مطالعه مطلب  پرشر سوئیچ چیست و چه عملکردی دارد؟

دیری نگذشت که دست اندرکاران متوجه شدند که می توان از ترانسمیتر اختلاف فشار اندازه گیری مایعات اندازه گیری فشار دیفرانسیل برای تعیین سطح مایع نیز استفاده کرد.

ترانسمیتر اختلاف فشار و اندازه گیری مایعات: مزایا و چالش ها

در این بخش به صورت تفصیلی درمورد ترانسمیتر اختلاف فشار اندازه گیری مایعات می پردازیم و در ادامه مهمترین عوامل را مورد بررسی قرار می دهیم.
ترانسمیتر اختلاف فشار با اندازه گیری اختلاف فشار  بین مایع و فازهای گازی سیال درون مخزن بسته، سطح را محاسبه می کند. برای محاسبات دقیق ، عوامل مهم عبارتند از:

  • خصوصیات مخزن (افقی-عمودی و اشکل درب و کف مخزن)
  • چگالی فرآیند
  • فشار هیدرواستایک

با مشخص شدن عوامل فوق می توانیم بررسی های دقیق تری در خصوص آن انجام بدهیم.

مسافت بین نقاط H و L در یک مخزن لزوما بسیار طولانی تر از لوله باید باشد، لزوم استفاده از لوله برای عبور از آن فاصله (شکل ۲).

اما نه هر اندازه ای از لوله قابل تایید است. برای اندازه گیری های دقیق ، این لوله های کوچک -کپیلاری ،باید به اندازه ای نازک و محدود باشند که رسانه ها را بدون هیچگونه تغییر فشار انتقال دهند.

اما استفاده از کپیلاری خود به خود با چالش هایی همراه است.در سیستم محصور فشار گاز مستقیما با دمای آن رابطه دارد.در لوله های بزرگتر ، افزایش دما / فشار تأثیر چندانی بر خوانش اختلاف فشار نخواهد داشت.

اما در کپیلاری ، هرگونه تغییر دما و در نتیجه فشار بزرگنمایی می شود. و راه حل هایی که با این روش اتصال پیشنهاد می شود به دما حساس هستند.

کالای مشابه

Leave a Comment